Κλείσιμο Μενού

Πώς μπορούμε να σας βοηθήσουμε;

Committees

Εκτελεστική Επιτροπή
Οικονομική Επιτροπή

Τακτικά Μέλη

  1. Γιωτίτσας Θωμάς, Αντιδήμαρχος, Πρόεδρος της Επιτροπής
  2. Κατηρτσίδης Δημήτριος, Αντιδήμαρχος, μέλος
  3. Λιόντος Ιωάννης, Αντιδήμαρχος, μέλος
  4. Νάστος Δημήτριος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  5. Γκογκος Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  6. Γιώτη Γεωργία, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  7. Βλέτσας Βασίλειος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  8. Κωνσταντόπουλος Σπυρίδων, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  9. Μακόπουλος Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη

  • Γκέγκας Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  • Δουβανάς Λευτέρης, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  • Μπακόλα Ντίνα, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  • Τσώλης Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  • Λισγάρας Γεώργιος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
Επιτροπή Ποιότητας Ζωής

Τακτικά Μέλη

  • Γκόλας Νικόλαος, Αντιδήμαρχος, Πρόεδρος της Επιτροπής
  • Βίνης Γεώργιος, Αντιδήμαρχος, μέλος
  • Βασιλείου Ελένη, Αντιδήμαρχος, μέλος
  • Καλούδης Βασίλειος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  • Βακαλοπούλου Αλεξάνδρα, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  • Γκόγκος Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  • Τσόλης Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  • Κωνσταντόπουλος Σπυρίδων, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  • Λισγάρας Γεώργιος, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη

  • Σαρακατσάνος Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Λαόσογλου Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Μπρέχας Χαράλαμπος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Κοσμάς Βασίλειος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Τζίμας Λάμπρος, Δημοτικός Σύμβουλος
Επιτροπή Τουρισμού

Τακτικά Μέλη

  1. Μπέγκας Θωμάς, Δήμαρχος – Πρόεδρος
  2. Γκόλας Νικόλαος, Αντιδήμαρχος – Αντιπρόεδρος
  3. Βασιλείου Ελένη, Αντιδήμαρχος
  4. Κωνσταντόπουλος Σπυρίδων, Δημοτικός Σύμβουλος
  5. Γοργόλης Αλέξανδρος, Εκπρόσωπος της Δημοτικής Κοινότητας Ιωαννίνων
  6. Θάλεια Οικονόμου, Δημοτική Υπάλληλος
  7. Ζέρβας Στέφανος, Εμπειρογνώμων Τουρισμού & Μάρκετινγκ
  8. Τσιάβος Ιωάννης, Εμπειρογνώμων Τουρισμού & Μάρκετινγκ
  9. Αλεξίου Θεόδωρος, Εμπειρογνώμων
  10. Δημητρίου Δημήτρης, Εκπρόσωπος Επιμελητηρίου
  11. Σιούτης Στάθης, Εκπρόσωπος Ένωσης Ξενοδόχων Ν. Ι.
  12. Δερβένης Αριστείδης, Εκπρόσωπος Ένωσης Τουριστικών Γραφείων & Τουριστικών Λεωφορείων Ν.Ι. (ΤΕΟΜ)
  13. Μανώλης Σταύρος, Εκπρόσωπος (πρόεδρος) Ένωσης Τουριστικών Γραφείων & Λεωφορείων Π.ΗΠ.
  14. Μουστακλής Στέφανος, Εκπρόσωπος Αστικού ΚΤΕΛ Ιωαννίνων
  15. Λιάσκας Ιωάννης, Εκπρόσωπος Σωματείου Εστιατόρων –Καφέ – Μπάρ
  16. Καραμάνης Νικόλαος, Εκπρόσωπος Ένωσης Ταξί Ιωαννίνων
  17. Αιδεσ. Βησσαρίωνας , Εκπρόσωπος της Μητροπόλεως Ιωαννίνων
  18. Μάνθος Αστερινός, Εκπρόσωπος «Πολίτες για την Ανατροπή»
  19. Βαρτζιώτη Ειρήνη, Δημοτική Σύμβουλος

Αναπληρωματικά Μέλη

  1. Γκόγκος Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος
  2. Βακαλοπούλου Αλέκα, Δημοτικός Σύμβουλος
  3. Δεβέκος Μιχαήλ, Εκπρόσωπος της Δημοτικής Κοινότητας Ιωαννίνων
  4. Ζώνιος Δημήτριος, Δημοτικός Υπάλληλος
  5. Έξαρχος Γεώργιος, Εμπειρογνώμων Τουρισμού & Μάρκετινγκ
  6. Αναστασίου Γεώργιος, Εμπειρογνώμων Τουρισμού & Μάρκετινγκ
  7. Μάστακα Αγγελική, Εμπειρογνώμων
  8. Καμηνάς Βασίλειος, Εκπρόσωπος Επιμελητηρίου
  9. Σουρέλης Σπύρος, Εκπρόσωπος Ένωσης Ξενοδόχων Ν. Ι.
  10. Ζήκος Δημήτριος, Εκπρόσωπος (πρόεδρος) Ένωσης Τουριστικών Γραφείων & Τουριστικών Λεωφορείων Ν.Ι. (ΤΕΟΜ)
  11. Κουτσού Βασιλική, Εκπρόσωπος Ένωσης Τουριστικών Γραφείων & Λεωφορείων Π.ΗΠ.
  12. Δήμος Θεμιστοκλής, Εκπρόσωπος Αστικού ΚΤΕΛ Ιωαννίνων
  13. Νικόλαος Καράμπαλης, Εκπρόσωπος Σωματείου Εστιατόρων –Καφέ – Μπάρ
  14. Ψήνας Μιχαήλ, Εκπρόσωπος Ένωσης Ταξί Ιωαννίνων
  15. Αιδεσ. Π. Ευάγγελος Τσόγκας, Εκπρόσωπος της Μητροπόλεως Ιωαννίνων
Επιτροπή Ισότητας
  1. Τασούλα Αρετή, Πρόεδρος, μέλος Συμβουλίου Δ.Κ. Ιωαννίνων
  2. Γραβάνη Αικατερίνη, μέλος Συμβουλίου Δ.Κ. Ιωαννίνων
  3. Μπόζιος Γεώργιος, μέλος Τοπικού Συμβουλίου Δ.Κ. Νεοχωρόπουλου
  4. Μπακαλούμη Σεβαστή, εκπρόσωπος παράταξης «Γιάννενα – πολίτες για την ανατροπή»
  5. Παπαδημητρίου Θωμάς, εκπρόσωπος παράταξης «Γιάννενα τώρα»
  6. Κονταξή Βασιλική, μέλος Τοπικού Συμβουλίου Δ.Κ. Ιωαννίνων
  7. Τσούκη Στεφανία, Δημοτική Υπάλληλος – ΟΚΠΑΠΑ
  8. Μακρή Αφροδίτη, Δημοτική Υπάλληλος – Προϊσταμένη Τμήματος Εσόδων και Περιουσίας.
  9. Εξάρχου Κλεοπάτρα, Δημοτική Υπάλληλος – Προϊσταμένη Τμήματος Πολιτισμού, Αθλητισμού, Νέας Γενιάς και
  10. Πολιτικών Ισότητας των Φύλων.
  11. Νούση Ροζαλία, Δημοτική Υπάλληλος
  12. Μωυσιάδου Σιμέλα, μέλος Συμβουλίου Δ.Κ. Ανατολής
  13. Στεφανίδου Πόπη, Πρόεδρος ΧΕΝ – Παράρτημα Ηπείρου
  14. Μήτση Αλέκα, Εκπρόσωπος Σώματος Ελλήνων Οδηγών
  15. Τσαρπέλα Αικατερίνη, εκπρόσωπος Αγροτικού Γυναικείου Ηπειρωτικού Συνεταιρισμού Ιωαννίνων (Γ.Η.Σ.).
  16. Άννα Μπακάλη, Πρόεδρος ΕΓΕ – Παράρτημα Ηπείρου
Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης

Τακτικά μέλη  της Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης (κατά σειρά κλήρωσης):

  1. Παππά Χαρούλα του Δημητρίου
  2. Οικονόμου Βασιλική (Βίκη) του Κωνσταντίνου
  3. Νέσσης Ευάγγελος του Βασιλείου
  4. Μπούνα Ανδρομάχη του Νικολάου
  5. Σιόντη Ελένη του Κωνσταντίνου
  6. Δόση Βικτωρία του Νικολάου
  7. Χριστοφορίδης Ευρυπίδης του Σπυρίδωνος
  8. Τολίδης Κώστας του Νικολάου
  9. Μαργαριτίδου Ελένη του Ευαγγέλου
  10. Πάνου Γεωργία του Βασιλείου

Και αναπληρωματικά μέλη:

  1. Σαρακατσάνος Παναγιώτης του Νικολάου
  2. Βάββα Μαρία του Νικολάου
  3. Γκόνου – Μποντίνα Κωνσταντίνα του Ιωάννη
  4. Χαντζηγιάννης Νίκος του Αναστασίου
  5. Τσέπα Σοφία του Ηλία
Επιτροπή Κυκλοφοριακών Θεμάτων
  1. Αρλέτος Γεώργιος (πρόεδρος)
  2. Βλέτσας Βασίλειος
  3. Λιόντος Ιωάννης
  4. Εκπρόσωπος τμήματος Τροχαίας Ιωαννίνων
  5. Εκπρόσωπος Αστικού ΚΤΕΛ Ιωαννίνων
  6. Εκπρόσωπος Υπεραστικού ΚΤΕΛ Ιωαννίνων
  7. Εκπρόσωπος Σωματείων ΤΑΞΙ Ιωαννίνων
  8. Εκπρόσωπος ΤΕΕ – Τμήμα Ηπείρου
  9. Εκπρόσωπος ατόμων με αναπηρία
  10. Μακρή Κυριακή Υπηρεσιακός Παράγοντας Δ.Ι.

Επιπλέον μπορεί να συμμετέχει ο πρόεδρος τοπικής κοινότητας εφόσον υπάρχει θέμα που αφορά την κοινότητα και εκπρόσωπος της Δημοτικής Αστυνομίας.

Συμβουλευτική γνωμοδοτική επιτροπή για θέματα πρωτογενούς τομέα