Κλείσιμο Μενού

Πώς μπορούμε να σας βοηθήσουμε;

Επιτροπές

Εκτελεστική Επιτροπή
  1. Ελένη Βασιλείου, Αντιδήμαρχος Πρασίνου, Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας – Κυκλοφοριακών και συγκοινωνιακών θεμάτων.
  2. Γεώργιος Βίνης, Αντιδήμαρχος Χωροταξικού σχεδιασμού και Πολεοδομίας.
  3. Θωμάς Γιωτίτσας, Αντιδήμαρχος Οικονομικών
  4. Νικόλαος Γκόλας, Αντιδήμαρχος Ποιότητας Ζωής και Τουρισμού.
  5. Δημήτριος Κατηρτσίδης, Αντιδήμαρχος Καθαριότητας, Ανακύκλωσης, Αδέσποτων Ζώων Συντροφιάς και συντήρησης και λειτουργία των παιδικών χαρών του Δήμου.
  6. Παντελής Κολόκας, Αντιδήμαρχος Παιδείας, Κοινωνικής Πολιτικής, Νεολαίας, Αθλητισμού και Εθελοντισμού
  7. Ιωάννης Λιόντος, Αντιδήμαρχος Υποδομών και Ενέργειας
  8. Αθανάσιος Μανταλόβας, Αντιδήμαρχος Προγραμματισμού και Ανάπτυξης
  9. Βασιλική Μέγα, Αντιδήμαρχος Ανάπτυξης υπαίθρου πρωτογενούς τομέα & προστασίας διαχείρισης υδάτινων πόρων.
Οικονομική Επιτροπή

Τακτικά Μέλη

  1. Γιωτίτσας Θωμάς, Αντιδήμαρχος, Πρόεδρος της Επιτροπής
  2. Κατηρτσίδης Δημήτριος, Αντιδήμαρχος
  3. Λιόντος Ιωάννης, Αντιδήμαρχος
  4. Νάστος Δημήτριος, Δημοτικός Σύμβουλος
  5. Γκογκος Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος
  6. Γιώτη Γεωργία, Δημοτικός Σύμβουλος
  7. Βλέτσας Βασίλειος, Δημοτικός Σύμβουλος
  8. Κωνσταντόπουλος Σπυρίδων, Δημοτικός Σύμβουλος
  9. Μακόπουλος Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος

Αναπληρωματικά Μέλη

  • Γκέγκας Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Δουβανάς Λευτέρης, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Μπακόλα Ντίνα, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Τσώλης Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Λισγάρας Γεώργιος, Δημοτικός Σύμβουλος
Επιτροπή Ποιότητας Ζωής

Τακτικά Μέλη

  • Γκόλας Νικόλαος, Αντιδήμαρχος, Πρόεδρος της Επιτροπής
  • Βίνης Γεώργιος, Αντιδήμαρχος
  • Βασιλείου Ελένη, Αντιδήμαρχος
  • Καλούδης Βασίλειος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Βακαλοπούλου Αλεξάνδρα, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Γκόγκος Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Τσόλης Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Κωνσταντόπουλος Σπυρίδων, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Λισγάρας Γεώργιος, Δημοτικός Σύμβουλος

Αναπληρωματικά Μέλη

  • Σαρακατσάνος Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Λαόσογλου Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Μπρέχας Χαράλαμπος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Κοσμάς Βασίλειος, Δημοτικός Σύμβουλος
  • Τζίμας Λάμπρος, Δημοτικός Σύμβουλος
Επιτροπή Τουρισμού

Τακτικά Μέλη

  1. Μπέγκας Θωμάς, Δήμαρχος – Πρόεδρος
  2. Γκόλας Νικόλαος, Αντιδήμαρχος – Αντιπρόεδρος
  3. Βασιλείου Ελένη, Αντιδήμαρχος
  4. Κωνσταντόπουλος Σπυρίδων, Δημοτικός Σύμβουλος
  5. Γοργόλης Αλέξανδρος, Εκπρόσωπος της Δημοτικής Κοινότητας Ιωαννίνων
  6. Οικονόμου Θάλεια, Δημοτική Υπάλληλος
  7. Ζέρβας Στέφανος, Εμπειρογνώμων Τουρισμού & Μάρκετινγκ
  8. Τσιάβος Ιωάννης, Εμπειρογνώμων Τουρισμού & Μάρκετινγκ
  9. Αλεξίου Θεόδωρος, Εμπειρογνώμων
  10. Δημητρίου Δημήτρης, Εκπρόσωπος Επιμελητηρίου
  11. Σιούτης Στάθης, Εκπρόσωπος Ένωσης Ξενοδόχων Ν. Ι.
  12. Δερβένης Αριστείδης, Εκπρόσωπος Ένωσης Τουριστικών Γραφείων & Τουριστικών Λεωφορείων Ν.Ι.
  13. Μανώλης Σταύρος, Εκπρόσωπος (πρόεδρος) Ένωσης Τουριστικών Γραφείων & Λεωφορείων Π.ΗΠ.
  14. Μουστακλής Στέφανος, Εκπρόσωπος Αστικού ΚΤΕΛ Ιωαννίνων
  15. Λιάσκας Ιωάννης, Εκπρόσωπος Σωματείου Εστιατόρων –Καφέ – Μπάρ
  16. Καραμάνης Νικόλαος, Εκπρόσωπος Ένωσης Ταξί Ιωαννίνων
  17. Αιδεσ. Βησσαρίωνας , Εκπρόσωπος της Μητροπόλεως Ιωαννίνων
  18. Μάνθος Αστερινός, Εκπρόσωπος «Πολίτες για την Ανατροπή»
  19. Βαρτζιώτη Ειρήνη, Δημοτική Σύμβουλος

 Αναπληρωματικά Μέλη

  1. Γκόγκος Κωνσταντίνος, Δημοτικός Σύμβουλος
  2. Βακαλοπούλου Αλέκα, Δημοτικός Σύμβουλος
  3. Δεβέκος Μιχαήλ, Εκπρόσωπος της Δημοτικής Κοινότητας Ιωαννίνων
  4. Ζώνιος Δημήτριος, Δημοτικός Υπάλληλος
  5. Έξαρχος Γεώργιος, Εμπειρογνώμων Τουρισμού & Μάρκετινγκ
  6. Αναστασίου Γεώργιος, Εμπειρογνώμων Τουρισμού & Μάρκετινγκ
  7. Μάστακα Αγγελική, Εμπειρογνώμων
  8. Καμηνάς Βασίλειος, Εκπρόσωπος Επιμελητηρίου
  9. Σουρέλης Σπύρος, Εκπρόσωπος Ένωσης Ξενοδόχων Ν. Ι.
  10. Ζήκος Δημήτριος, Εκπρόσωπος (πρόεδρος) Ένωσης Τουριστικών Γραφείων & Τουριστικών Λεωφορείων Ν.Ι.
  11. Κουτσού Βασιλική, Εκπρόσωπος Ένωσης Τουριστικών Γραφείων & Λεωφορείων Π.ΗΠ.
  12. Δήμος Θεμιστοκλής, Εκπρόσωπος Αστικού ΚΤΕΛ Ιωαννίνων
  13. Καράμπαλης Νικόλαος, Εκπρόσωπος Σωματείου Εστιατόρων –Καφέ – Μπάρ
  14. Ψήνας Μιχαήλ, Εκπρόσωπος Ένωσης Ταξί Ιωαννίνων
  15. Αιδεσ. Π. Ευάγγελος Τσόγκας, Εκπρόσωπος της Μητροπόλεως Ιωαννίνων
Επιτροπή Ισότητας
  1. Τασούλα Αρετή, Πρόεδρος, μέλος Συμβουλίου Δ.Κ. Ιωαννίνων
  2. Γραβάνη Αικατερίνη, μέλος Συμβουλίου Δ.Κ. Ιωαννίνων
  3. Μπόζιος Γεώργιος, μέλος Τοπικού Συμβουλίου Δ.Κ. Νεοχωρόπουλου
  4. Μπακαλούμη Σεβαστή, εκπρόσωπος παράταξης «Γιάννενα – πολίτες για την ανατροπή»
  5. Παπαδημητρίου Θωμάς, εκπρόσωπος παράταξης «Γιάννενα τώρα»
  6. Κονταξή Βασιλική, μέλος Τοπικού Συμβουλίου Δ.Κ. Ιωαννίνων
  7. Τσούκη Στεφανία, Δημοτική Υπάλληλος – ΟΚΠΑΠΑ
  8. Μακρή Αφροδίτη, Δημοτική Υπάλληλος – Προϊσταμένη Τμήματος Εσόδων και Περιουσίας.
  9. Εξάρχου Κλεοπάτρα, Δημοτική Υπάλληλος – Προϊσταμένη Τμήματος Πολιτισμού, Αθλητισμού, Νέας Γενιάς και Πολιτικών Ισότητας των Φύλων.
  10. Νούση Ροζαλία, Δημοτική Υπάλληλος
  11. Μωυσιάδου Σιμέλα, μέλος Συμβουλίου Δ.Κ. Ανατολής
  12. Στεφανίδου Πόπη, Πρόεδρος ΧΕΝ – Παράρτημα Ηπείρου
  13. Μήτση Αλέκα, Εκπρόσωπος Σώματος Ελλήνων Οδηγών
  14. Τσαρπέλα Αικατερίνη, εκπρόσωπος Αγροτικού Γυναικείου Ηπειρωτικού Συνεταιρισμού Ιωαννίνων
  15. Μπακάλη Άννα, Πρόεδρος ΕΓΕ – Παράρτημα Ηπείρου
Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης
  1. Επιμελητήριο Ιωαννίνων
  2. Εμπορικός Σύλλογος Ιωαννίνων
  3. Ομοσπονδία Επαγγελματοβιοτεχνιών
  4. Σύλλογος Ξενοδόχων Ιωαννίνων
  5. Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών Ιωαννίνων
  6. Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδας, Τμήμα Ηπείρου
  7. Οικονομικό Επιμελητήριο Ηπείρου
  8. Γεωτεχνικό Επιμελητήριο
  9. Ιατρικός Σύλλογος Ιωαννίνων
  10. Οδοντιατρικός Σύλλογος Ιωαννίνων
  11. Δικηγορικός Σύλλογος Ιωαννίνων
  12. Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
  13. Φαρμακευτικός Σύλλογος Ιωαννίνων
  14. Τ.Ε.Ι. Ηπείρου
  15. Φορέας Διαχείρισης Λίμνης
  16. Επιστημονική Ένωση Τεχνολογικής Εκπαίδευσης Μηχανικών (Ε.Ε.Τ.Ε.Μ.)
  17. ΟΚΑΝΑ
  18. Π.Ε.Δ.Μ.Ε.Δ.Ε.
  19. Εργατικό Κέντρο Ιωαννίνων
  20. Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
  21. Ε.Λ.Μ.Ε. Ιωαννίνων
  22. Σύλλογος Δασκάλων Ιωαννίνων
  23. Ένωση Γονέων Μαθητών Δήμου Ιωαννιτών
  24. Σύλλογος εργαζομένων ΟΤΑ Ιωαννίνων
  25. Σύλλογος Προστασίας Περιβάλλοντος Ιωαννίνων
  26. Περιφερειακή Ομοσπονδία Ατόμων με Αναπηρία Ηπείρου
  27. Σύλλογος Πολυτέκνων Ιωαννίνων
  28. Ιερά Μητρόπολη Ιωαννίνων
  29. Ισραηλιτική Κοινότητα Ιωαννίνων
  30. Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ηπείρου
  31. Δέκα (10) πολίτες
Επιτροπή Κυκλοφοριακών Θεμάτων
  1. Ιωάννης Λιόντος, Αντιδήμαρχος, Πρόεδρος της Επιτροπής
  2. Ελένη Βασιλείου, Αντιδήμαρχος, μέλος
  3. Νικόλαος Γκόλας, Αντιδήμαρχος, μέλος
  4. Γρηγόρης Γκίκας, Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος
  5. Γεώργιος Αζέλης, Διοικητής Τμήματος Τροχαίας Ιωαννίνων μέλος με αναπληρωτή τον κ. Γρηγόριο Καρρά
  6. Κωνσταντίνος Κολοκούρης, Δημότης, μέλος
  7. Στέφανος Μουστακλής, Πρόεδρος Αστικού ΚΤΕΛ, μέλος με αναπληρωτή τον κ. Ιωάννου Ευάγγελο
  8. Μιχάλης Ψήνας, Πρόεδρος του Σωματείου ΤΑΞΙ Ιωαννίνων, μέλος με αναπληρωτή τον κο Καραμάνη Νικόλαο
  9. Απόστολος Νικολός, Εκπρόσωπος του ΤΕΕ, μέλος με αναπληρωτή τον κ. Γκούρα Γεώργιο
  10. Κυριακή Μακρή, Προϊσταμένη Τμήματος Συγκοινωνιών και Κυκλοφορίας, Εγκαταστάσεων και Αδειών Μεταφορών της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών, με την ιδιότητα του υπηρεσιακού παράγοντα, μέλος
  11. Αστερινός Μάνθος, εκπρόσωπος Εθνικής Συνομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρία
Συμβουλευτική γνωμοδοτική επιτροπή για θέματα πρωτογενούς τομέα

Τακτικά Μέλη

  1. Βάσω Μέγα,   Πρόεδρος, Αντιδήμαρχος ανάπτυξης υπαίθρου πρωτογενούς τομέα & προστασίας διαχείρισης υδάτινων πόρων, Δήμος Ιωαννιτών.
  2. Γεώργιος Βίνης, Αντιδήμαρχος χωροταξικού σχεδιασμού και πολεοδομίας, Δήμος Ιωαννιτών.
  3. Γεώργιος Λισγάρας, Δημοτικός σύμβουλος, Ανεξάρτητη Δημοτική Πρωτοπορία
  4. Βλάσης Παπαχρήστος, Πολιτες για την ανατροπή
  5. Ιωάννης Ρώσσης, Γιάννενα τώρα
  6. Ιωάννης Λεονάρδος, Καθηγητής τμήματος βιολογικών εφαρμογών & τεχνολογιών της σχολής επιστήμων υγείας, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
  7. Μιχαήλ Παπαγεωργίου, Γεωπόνος, ΓΕΩΤΕΕ
  8. Νικόλαος Καραμπίνας, μέλος Δ.Σ., Γενικός Αγροτικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων
  9. Σταύρος Σταμάτης, Πίνδος – Αγροτικός Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων
  10. Φώτης Δρούγκας, Νιτσιάκος ΑΒΕΕ
  11. Ελένη Σίντου, Οινολόγος – χημικός, Ζοίνος winery – Ζίτσα
  12. Θωμάς Γκλίναβος, Domaine Glinavos Zitsa
  13. Kωνσταντίνος Φούκας, Ένωση νέων αγροτών
  14. Μιχάλης Τζίμας, Κοινωνικές Συνεταιριστικές Επιχειρήσεις
  15. Βασίλης Τσιτώνης, Αγροτικός αλιευτικός σύλλογος αλιέων Νήσου Ιωαννίνων “Η Παμβώτις”
  16. Θωμάς Λεοντίου, Προϊστάμενος του τμήματος αγροτικής παράγωγης και αλιείας του Δήμου Ιωαννιτών.

Αναπληρωματικά μέλη

  1. Στέφανος Μάντζιος, Δημοτικός Σύμβουλος, Ανεξάρτητη Δημοτική Πρωτοπορία
  2. Κωνσταντίνος Ρώσσης, Γιάννενα τώρα
  3. Ιωάννης Ρούσσης, Καθηγητής τμήματος χημείας της σχολής θετικών επιστήμων, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
  4. Γεώργιος Παπάζης, Γεωπόνος, ΓΕΩΤΕΕ
  5. χριστοδουλος μπαλτογιαννης αναπληρωτης   προεδρος δ.ς.   γενικος αγροτικος συνεταιρισμος ιωαννινων
  6. Αναστάσιος Γιωτίτσας, Πίνδος – Αγροτικός Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων.
  7. Κωνσταντίνος Νιτσιάκος, Νιτσιάκος ΑΒΕΕ
  8. Βασιλική Μαρτίνη, Οινολόγος, Ζοίνος winery – Ζίτσα
  9. Κυριάκος Αθανασίου, Domaine Glinavos Zitsa
  10. Διαμάντης Πρίσκας, Ένωση νέων αγροτών
  11. Κωνσταντίνος Βλέτσας, Κοινωνικές Συνεταιριστικές Επιχειρήσεις
  12. Βασίλης Βακατσάς, Αγροτικός αλιευτικός σύλλογος αλιέων Νήσου Ιωαννίνων “Η Παμβώτις”.